Mieliście sytuację, że przez przypadek opublikowaliście post ze złą datą, godziną bądź pomyliliście kolejność? A może chcielibyście uzupełnić stronę na Facebooku o posty z wydarzeniami z przeszłości lub cokolwiek innego? Jest na to rozwiązanie! Już podpowiadam jakie 🙂

Otóż mamy możliwość zmiany daty i godziny postów na Facebooku na wcześniejszą. A co najważniejsze, możemy zrobić to samodzielnie w zaledwie kilka minut.

Możemy to zrobić na dwa sposoby

  1. Bezpośrednio na stronie na Facebooku, klikając w trzy kropeczki u góry wybranego przez nas posta. Wówczas wyświetli nam się okienko, gdzie możemy ustawić preferowaną datę oraz godzinę.
Data posta.

2. Za pomocą Creator Studio – tu jednak zmienimy tylko datę. Należy wejść w Bibliotekę treści, odszukać interesujący nas post, kliknąć w trzy kropki obok treści, a następnie Zmień datę.

Data posta ustawiana za pomocą Creator studio.

Przy dacie będzie widniała informacja o jej zmianie (niestety dla wszystkich):

Dwa ale!

Opisane opcje mają niestety ograniczenia. Przede wszystkim daty nie da zmienić się na wcześniejszą, niż data utworzenia strony na Facebooku. Pamiętajcie o tym. Dodatkowo nie ma też możliwości zmiany daty przy publikowaniu zdjęcia profilowego oraz zdjęcia w tle.

Przeczytaj inne artykuły: Jak targetować organiczne posty na Facebooku?, Jak stworzyć stronę na Facebooku? Poradnik krok po kroku i Zmiana nazwy fanpage’a – jak to zrobić?