Trochę nas nie było, ale powracamy z comiesięcznym cyklem – Social Media INsider!

Media społecznościowe są niesamowicie dynamicznym obszarem, który stale ewoluuje i wprowadza innowacje. Dodatkowo rozwój sztucznej inteligencji sprawia, że platformy społecznościowe oferują coraz bardziej spersonalizowane treści i doświadczenia użytkownikom. Odkryj z nami jak interaktywne funkcje, rozwój sztucznej inteligencji i personalizacja treści zmieniają sposób, w jaki korzystamy z platform społecznościowych. Przekonaj się, dlaczego warto być na bieżąco z social mediowymi nowościami i jak wykorzystać je w praktyce.

Zapraszam!

TikTok

Nowość na TikToku, czyli Script Generator.

TikTok prezentuje nowość – Script Generator oparty na sztucznej inteligencji, rewolucjonizujący proces tworzenia reklam wideo. To zaawansowane narzędzie analizuje dane i dostarcza inspirujące scenariusze, usprawniające tworzenie filmów reklamowych na platformie. Twórcy mogą szybko opracować koncepcje wideo, zachęcając widzów do interakcji z marką. TikTok wciąż udowadnia, że innowacyjne rozwiązania są kluczem do sukcesu na rynku mediów społecznościowych.

image9

źródło: linkedin.com/posts/michaelrfee

META

Meta, firma odpowiedzialna za rozwijanie nowych technologii z dumą prezentuje MusicGen – zaawansowane narzędzie do generowania muzyki na podstawie komend tekstowych. Zespół ekspertów pracujący nad MusicGen, poddał je intensywnemu szkoleniu, wykorzystując aż 20 000 godzin różnorodnych utworów. Proces uczenia obejmował zarówno wysokiej jakości podkłady muzyczne, jak i pojedyncze próbki instrumentów.

Wersja demonstracyjna tego modelu jest obecnie dostępna na platformie Hugging Face. Użytkownicy mają możliwość korzystania z gotowych, przykładowych komend, które pozwalają przetestować narzędzie i zrozumieć, jak skonstruować własne polecenia. MusicGen stanowi znaczący krok naprzód w dziedzinie tworzenia muzyki za pomocą sztucznej inteligencji, otwierając nowe perspektywy dla kompozytorów i entuzjastów muzyki na całym świecie.

źródło: https://socialpress.pl/2023/06/stworz-muzyke-swoimi-slowami-dzieki-musicgen-nowemu-narzedziu-od-meta, stan na 17.08.2023

Voicebox, czyli Zuckerberg mówiący po polsku?

Voicebox to kolejne narzędzie zewnętrzne narzędzie od Meta. Jest to model oparty na sztucznej inteligencji. Służy on nie tylko do generowania, ale i edycji nagrań. Innowacyjne narzędzie oparte na zaawansowanej sztucznej inteligencji. Model umożliwia generowanie wysokiej jakości nagrań dźwiękowych oraz dokonywanie precyzyjnych edycji wcześniej zarejestrowanych dźwięków.

źródło: https://socialpress.pl/2023/06/meta-daje-glos-sztucznej-inteligencji-jak-dziala-voicebox-zaawansowany-generator-mowy, stan na 17.08.2023

Czy za Facebooka i Instagrama trzeba zapłacić?

Meta Veryfied – aby ułatwić użytkownikom budowanie społeczności na platformach, Meta rozpoczyna wdrażanie w Polsce Meta Verified. Pakiet subskrypcji na Instagramie i Facebooku daje twórcom szerszy dostęp do weryfikacji i wsparcia technicznego w języku angielskim i polskim.

Czym jest subskrypcja Meta Verified?

Przez wiele ostatnich miesięcy Meta prowadziła testy swojego najnowszego produktu na wybranych rynkach, który zdobył wiele pozytywnych opinii od użytkowników. Subskrypcja Meta Verified oferuje kilka cennych korzyści:

 • Weryfikacja tożsamości: Subskrybenci otrzymają plakietkę potwierdzającą ich prawdziwą tożsamość oraz autentyczność konta, co zostanie uwierzytelnione za pomocą dokumentu tożsamości.
 • Ochrona przed podszywaniem się: Dzięki monitorowaniu kont, które mogą atakować profile osób zdobywających popularność i zyskujących obserwujących, użytkownicy Meta Verified będą cieszyli się większą ochroną przed podszywaniem się.
 • Wsparcie techniczne: Subskrybenci będą mieli dostęp do zespołu wsparcia technicznego w przypadku problemów związanych z ich kontem, co pozwoli im rozwiązać ewentualne trudności szybko i sprawnie.
 • Wyjątkowe funkcje wyrażania siebie: Subskrybenci będą mieli dostęp do specjalnych funkcji, które pozwolą im wyrażać siebie w bardziej unikalny i oryginalny sposób.

Dostępność i cena usługi

Subskrypcja Meta Verified jest dostępna do zakupu na platformach Instagram i Facebook w przeglądarce za 65 złotych oraz na iOS i Android za 80 złotych. Należy zaznaczyć, że usługa nie jest dostępna dla firm ani dla osób poniżej 18 roku życia. W nadchodzących tygodniach możliwość zakupu zostanie stopniowo wprowadzana dla polskich użytkowników.

Rozwój Meta Verified

W kolejnych miesiącach Meta będzie kontynuować rozwijanie subskrypcji Meta Verified, opierając się na feedbacku i opiniach społeczności oraz wprowadzając nowe funkcje dla subskrybentów. Dzięki temu użytkownicy będą mieli szansę w pełni wykorzystać potencjał tej innowacyjnej usługi.

image7 1

źródło: https://about.meta.com/, stan na 17.08.2023

Threads – kopia Twittera czy jeszcze nie?

Kilka tygodni temu spekulowano na temat tajemniczego projektu od Meta – aplikacji określanej jako „kopia Twittera” o podobnym interfejsie i funkcjonalności. Po wielu miesiącach oczekiwań i podpowiedziach, Meta wreszcie oficjalnie potwierdziła wprowadzenie nowej aplikacji społecznościowej o nazwie „Threads”.

Aby zacząć korzystać z Threads, wystarczy zalogować się za pomocą istniejącego konta na Instagramie, a nazwa użytkownika zostanie automatycznie przeniesiona. Użytkownicy mają możliwość dostosowania profilu Threads do swoich preferencji i decydowania, czy chcą śledzić te same konta, co na Instagramie, czy też odkrywać nowych twórców.

Warto jednak wspomnieć, że Threads nie będzie dostępne globalnie, przynajmniej na początku. Ze względu na rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony prywatności danych w UE, aplikacja Threads nie zostanie od razu udostępniona użytkownikom w Europie, w tym również w Polsce. Na więcej informacji na ten temat musimy cierpliwie czekać!

źródło: https://socialpress.pl/2023/07/meta-prezentuje-threads-czy-to-koniec-ery-twittera, stan na 17.08.2023

image2
źródło: Platforma Threads, https://about.fb.com, stan na 17.08.2023

Meta – wprowadza funkcję wspierające nastolatków i ich rodziców

Meta wprowadza ułatwienia przy zarządzaniu czasem na swoich aplikacjach. Wprowadzony został nadzór rodzicielski do Messengera, aby rodzice mogli zobaczyć, jak nastolatki spędzają czas w przestrzeni internetowej oraz z kim wchodzą w interakcje na Messengerze.

Meta wprowadziła również:

 • Nowe narzędzia do ograniczania niechcianych interakcji w DM i Messengerze oraz na Instagramie. Wysyłanie wiadomości do osób, które nie znajdują się w gronie naszych znajomych, będzie ograniczało się teraz tylko do wiadomości tekstowych, więc użytkownicy nie będą mogli wysyłać żadnych zdjęć, filmów ani wiadomości głosowych oraz wykonywać połączeń telefonicznych, dopóki odbiorca nie zaakceptuje zaproszenia do czatu. Te zmiany oznaczają, że ludzie nie będą otrzymywać niechcianych zdjęć, filmów ani innych rodzajów multimediów od osób, których nie obserwują.
 • Dzięki nowościom możliwe jest również ustawianie limitów czasowych na Facebooku.
  image6
 • Udostępniona została również możliwość uruchomienia trybu cichego na Instagramie na całym świecie.
  image8 1

źródło: https://about.fb.com/news, stan na 17.08.2023

Awatary Meta – wirtualne alter ego

Meta ogłosiła innowacyjną funkcję, która zrewolucjonizuje sposób prowadzenia rozmów wideo na Instagramie i Messengerze. Teraz użytkownicy, którzy nie czują się pewnie przed kamerą lub po prostu preferują zachować prywatność w danym momencie, będą mieć możliwość skorzystania z animowanych awatarów.

image3 2
źródło: https://about.fb.com, stan na 17.08.2023

Na Facebooku powstaje nowa zakładka “video” powstała w celu stworzenia centralnego miejsca, w którym użytkownicy mogą znaleźć wszystkie rodzaje treści wideo na Facebooku. Mowa tu o treściach długometrażowych, transmisjach na żywo i Reelsach, czyli odpowiedniku TikToka.

WhatsApp – ułatwia nie odbieranie połączeń od nieznanych rozmówców

WhatsApp wycisza rozmowy przychodzące, które nie pochodzą z naszej listy kontaktów. Nie odbieranie wiadomości i telefonów od nieznanych numerów ma na celu zapewnienie większej prywatności i kontroli nad połączeniami przychodzącymi.

Pomaga automatycznie filtrować spam, oszustwa i połączenia od nieznanych osób w celu zwiększenia ochrony. Te połączenia nie będą wyświetlać się na naszych telefonach, ale będą widoczne na naszej liście połączeń na wypadek, gdyby okazało się, że to ktoś z kim chcesz nawiązać kontakt.

źródło: https://about.fb.com/, stan na 17.08.2023

Linkedin

Zmiany na Linkedin – jakie funkcje zniknęły z platformy?

Jedna z najważniejszych zmian na LinkedIn to usunięcie karuzeli. Przed wprowadzeniem karuzeli na LinkedIn, użytkownicy często korzystali z opcji załączania plików PDF jako prowizorycznego rozwiązania. Niestety, czasami prowadziło to do obniżenia jakości obrazów. Dla osób preferujących opcję karuzeli wciąż istnieje możliwość udostępniania plików PDF i wykorzystywania poszczególnych stron jako slajdów, co przypomina karuzelę. Co ważne, możliwość tworzenia karuzeli zostanie usunięta, ale opublikowane treści pozostaną widoczne – żadne informacje nie znikną więc z naszego profilu.

Kolejną zmianą jest usunięcie filmów profilowych. Te krótkie nagrania trwające maksymalnie 30 sekund, zastępowały statyczne zdjęcie profilowe. Na koniec platforma postanowiła nas zaskoczyć i zdecydowała się również na usunięcie dodatku udostępnionego w sierpniu ubiegłego roku. Mowa o klikalnych linkach dodawanych do zdjęć i filmów w postach.

źródło: https://socialpress.pl/2023/06/zmiany-na-linkedin-jakie-funkcje-zniknely-z-platformy, stan na 17.08.2023

XPro

XPro wprowadza dzienny limit wyświetlanych postów dla wszystkich użytkowników. 1 lipca użytkownikom portalu zaczął pojawiać się komunikat „Przekroczono limit zapytań – zaczekaj chwilę i spróbuj ponownie”. Większość osób myślała, że na stronie wystąpił błąd, jednak szybko okazało się to celowym działaniem, skomentowanym przez Elona Muska jako „tymczasowy środek nadzwyczajny”.

źródło: https://nowymarketing.pl/a/42464,twitter-wprowadza-dzienny-limit-wyswietlanych-postow-dla-wszystkich-uzytkownikow, stan na 17.08.2023

Następną nowością od XPro jest wprowadzenie funkcji głosowych i wideo, które pozwolą na łatwiejsze prowadzenie rozmów z dowolną osobą na platformie. Celem tego innowacyjnego rozwiązania jest umożliwienie użytkownikom komunikacji bez konieczności udostępniania swoich numerów telefonów.

image5
źródło: https://socialpress.pl/2023/07/rozmowy-glosowe-i-wideo-w-wiadomosciach-prywatnych-twitter-oglasza-nowe-funkcje, stan na 17.08.2023

Instagram

Nowość na Instagramie! Aplikacja w końcu pozwoli użytkownikom pobierać filmy opublikowane przez konta publiczne, aby mogli udostępniać je poza aplikacją.

Na razie ta opcja dostępna jest niestety tylko dla użytkowników z USA.

Aby pobrać klip, wystarczy dotknąć ikony udostępniania, a następnie wybrać nową opcję pobierania.

image4 2
źródło: https://wersm.com/instagram-now-allows-users-to-download-public-reels/, stan na 17.08.2023

Podsumowując, lipiec przyniósł wiele ciekawych nowości w social mediach. Trendy, takie jak audio, wideo i społeczna odpowiedzialność wciąż nabierają na sile. Platformy społecznościowe wciąż mają duży potencjał do zmiany i ulepszania sposobu, w jaki komunikujemy się, dzielimy się informacjami i angażujemy się w różne dziedziny życia. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju technologii, możemy oczekiwać, że przyszłe miesiące przyniosą jeszcze więcej fascynujących zmian w tym dynamicznym świecie mediów społecznościowych.