Pobieranie faktur za działania reklamowe w systemie Facebook Ads bywa dla wielu przedsiębiorców problematyczne. Znajdziesz już na naszym blogu poradnik, jak pobrać fakturę w kilku prostych krokach. Z tego krótkiego artykułu dowiesz się natomiast, kiedy Facebook pobiera płatność i wystawia faktury.

Faktura za reklamy na Facebooku – kiedy Facebook pobiera płatność?

Facebook pobiera faktury co najmniej dwa razy w miesiącu – raz w wybranym, stałym dniu miesiąca i nawet kilka razy w momencie osiągnięcia określonej kwoty wydatków. W pierwszym przypadku Facebook pobiera płatność niezależnie od wielkości należnej kwoty – dzień ten jest różny dla każdego konta reklamowego. W drugim przypadku jest to nieco bardziej skomplikowane.

W tym miejscu warto przedstawić próg rozliczeń. Jest to kwota, po której osiągnięciu Facebook automatycznie pobiera płatność. Próg kwotowy jest jednak różny w zależności od danego konta reklamowego. Pewne jest to, że próg rozliczeniowy zawiera się w przedziale od 0 zł do 3 000 zł. W zależności od tego, jak długo istnieje konto i jak duże kwoty wydawane są na reklamę, próg stopniowo się zwiększa. Niestety nie może on przekroczyć 3 000 zł w dniu, w którym opublikowany jest ten artykuł. Rodzi to pewne problemy dla kont, które posiadają duże budżety reklamowe – liczba faktur rośnie. Możliwym rozwiązaniem jest jedynie kontakt z supportem i wystosowanie prośby o fakturowanie miesięczne.

Uwaga: Warto pamiętać, by przed pobieraniem faktur upewnić się, czy zakres dat odpowiada naszemu zapotrzebowaniu. Aktualnie domyślne ustawienie to ostatnie 28 dni – co nie zawsze daje pełną pulę faktur. Zmień zakres dat na pełny miesiąc, by mieć pewność, że każda faktura została uwzględniona. Pamiętaj także o uzupełnieniu danych rozliczeniowych w zakładce “Ustawienia płatności”! Więcej o uzupełnieniu danych przeczytasz TUTAJ.

Dziękuję za przeczytanie tego krótkiego poradnika. Mam nadzieję, że Twoje wątpliwości zostały rozwiane. Odwiedź naszego bloga po więcej wartościowych informacji ze świata marketingu lub skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy w prowadzeniu działań reklamowych. Do usłyszenia!