Czy reklamujesz swoje produkty lub usługi w systemach reklamowych takich jak Facebook Ads, Google Ads, LinkedIn Ads, Twitter Ads? Certyfikat Rezydencji Podatkowej będzie Ci potrzebny! W tym artykule dowiesz się, dlaczego dobrze go posiadać, przed czym chroni i jak go zdobyć. Zapraszamy do lektury.

Czym jest Certyfikat Rezydencji Podatkowej?

Najprościej rzecz ujmując, jest to zaświadczenie, które informuje o stałym miejscu zamieszkania lub siedzibie podatnika. Certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka (Meta), by spełniać wymogi formalne, potrzebuje daty wystawienia, czasu, na jaki został wystawiony, danych firmowych oraz wskazania siedziby podatnika. Jeśli nie uzupełnisz wyżej wymienionych czynników prawidłowo, Twoje zaświadczenie będzie nieważne. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, to znajdziesz je w art. 4a pkt. 12 ustawy CIT oraz art. 5a pkt. 21 ustawy PIT.

Przed czym chroni Certyfikat Rezydencji Podatkowej?

Certyfikat Rezydencji Podatkowej Facebooka wydaje się w celu weryfikacji, w którym kraju należy odprowadzić podatek od wykupionych usług. Krótko mówiąc, certyfikat pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci podwójnego opodatkowania usług reklamowych. Jest zabezpieczeniem na wypadek kontroli skarbowej, plusem jest to, że można przechowywać go w postaci dokumentu elektronicznego.

Gdzie znajdziesz Certyfikat Rezydencji Podatkowej?

Certyfikat Rezydencji Podatkowej Facebooka na 2022 rok znajdziesz oczywiście tutaj, wystarczy kliknąć w link i pobrać dokument. Posiadanie archiwalnych oraz aktualnych certyfikatów jest ważne, warto zatem gromadzić te dokumenty.

Pamiętaj! Nie można wystawiać Certyfikatu Rezydencji Podatkowej Facebooka (Meta) na usługi, które będą świadczone w przyszłości. Należy pamiętać, aby na bieżąco aktualizować certyfikaty dla wszystkich serwisów, z których korzystamy.

Dziękujemy za dotrwanie do końca i zachęcamy do lektury pozostałych naszych artykułów. Do usłyszenia!