W ostatnim czasie bardzo głośno mówi się o sztucznej inteligencji. Stało się tak głównie za sprawą nowej wersji czata o nazwie CHATGPT, który osiągnął rekordy popularności. Jednak nie o nim chcemy dzisiaj mówić, bo naszym zdaniem istnieje o wiele więcej narzędzi AI wartych uwagi, szczególnie w pracy w marketingu.

1. Krisp.ai

To system wykluczania głosów innych, niż głos rozmówcy. Jest to przełomowa technologia audio, która wykrywa i usuwa wszelkie szumy i odgłosy ludzkie znajdujące się w pobliżu.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy na przykład w głośnym centrum handlowym głosy inne niż Twój zostają wyeliminowane, co zapewni w pełni profesjonalną rozmowę. Narzędzie Krisp.ai działa dwukierunkowo, co oznacza, że opcja redukcji hałasu działa także u naszego rozmówcy po drugiej stronie.
Kolejną zaletą narzędzia jest funkcja Echo Cancellation firmy Krisp, która usuwa echo odbijające się od ścian lub innych powierzchni pomieszczenia, w którym aktualnie się znajdujemy.

Bez względu na pomieszczenie, bez względu na echo, Krisp zapewnia czysty dźwięk podczas każdej rozmowy.

2. Beatoven.ai

Beatoven.ai jest narzędziem wykorzystującym zaawansowane techniki generowania muzyki AI do komponowania unikalnych rytmów. Misją twórców narzędzia jest połączenie różnych kultur muzycznych z całego świata. Kompozycje muzyczne są nastrojowe i dopasowują się do Twoich filmów, czy nagrywanego przez Ciebie podcastu.

Na stronie internetowej narzędzia możemy tworzyć muzykę za darmo. Znajdziemy tam także poradnik, w jaki sposób możemy ją komponować.

3. Cleanvoice.ai

Myślą przewodnią narzędzia jest ułatwienie twórcom edycji podcastu.
Cleanvoice.ai to sztuczna inteligencja, która znacznie przyspiesza edycje podcastów, usuwa dźwięki niepotrzebnie pojawiające się w nagraniach, takie jak jąkanie, szumy i echo.

Cleanvoice wykrywa i usuwa dźwięki wypełniające, takie jak um, eee. Może także wykrywać wiele akcentów. Na ten moment dostępne jest w językach angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i arabskim, ale twórcy sugerują, że można próbować także użycia z innymi językami, podobnymi do wylistowanych.

Co ciekawe, nie musisz oddawać całej pracy nad edycją podcastu narzędziu! Możesz się nim tylko wspomagać, dzięki opcji wyeksportowania osi czasu do swojego ulubionego narzędzia, a Cleanvoice pokaże Ci, co według niego warto byłoby edytować.

4. Podcastle.ai

Podcastle.ai to narzędzie, dzięki któremu masz możliwość nagrywania swoich historii i opowieści w jakości studyjnej.
Edycja wspomagana jest przez sztuczną inteligencję. Narzędzie zapewnia nam także bezproblemowe eksportowanie treści.

Strona Podcastle.ai oferuje nam pełny zestaw narzędzi dla twórców. Możemy korzystać z nagrywania wielościeżkowego, intuicyjnej edycji, transkrypcji dźwięku, edycji dźwięku. Dzięki funkcji edycji dźwięku, użytkownik może użyć różnych głosów w bardzo wysokiej jakości. Oprócz tego, narzędzie posiada także aplikację mobilną na system iOS, dzięki której możesz nagrywać i przeprowadzać wywiady z każdego miejsca!

5. Illustroke.com

Jest to nic innego jak narzędzie do tworzenia ilustracji wektorowych.
Jedyne, co trzeba zrobić, to wpisać frazę w wyszukiwarkę, a po chwili narzędzie AI wygeneruje obraz w formacie SVG, więc nie ma problemu, by edytować ilustrację we własnym zakresie.

6. Copy.ai

To narzędzie, dzięki któremu już nigdy nie będziesz mieć problemu z napisaniem żadnego tekstu! Po wpisaniu frazy narzędzie pomoże Ci napisać treść na Twojego bloga, treści do mediów społecznościowych, czy tekst na stronę internetową. Wystarczy wpisać krótką frazę, a generator stworzy inspirację w mniej niż 30 sekund. Ten generator to niesamowita oszczędność czasu.

7. Ocoya.com

Jest to platforma do szybkiego tworzenia, automatycznego generowania i planowania treści. Narzędzie Ocoya.com zostało założone przez zespół marketerów, którzy byli zmęczeni zarządzaniem wieloma narzędziami content marketingu i postanowili uprościć sobie życie po to, aby poświęcać więcej czasu na strategie i kreatywność!

8. Vidyo.ai

Możemy tworzyć krótkie klipy z długich video w kilkanaście sekund za pomocą sztucznej inteligencji! Jak to działa? Platforma Vidyo.ai automatycznie wybiera, edutuje i dodaje napisy do najlepszych momentów Twoich filmów. Funkcje platformy Vidyo.ai to m.in. automatyczne napisy video, zmiana rozmiaru nagrań czy szablony do mediów społecznościowych.

9. Midjourney.com

To narzędzie do tworzenia grafik, kreacji na podstawie tekstowego opisu. Na ten moment program dostępny jest w wersji beta. Skorzystać z niego można za pośrednictwem platformy Discord. Wystarczy, że napiszesz na czacie opis tego, co chciałbyś otrzymać, a sztuczna inteligencja wygeneruje Ci swoją propozycję – można określić nawet styl wybranego artysty lub kierunek graficzny. Oczywiście bardzo istotne jest dokładne określenie tego, co sobie wyobrażamy.

Jak widać, zakres możliwości sztucznej inteligencji jest naprawdę szeroki. Czy jest to dla nas szansa, na rozszerzenie możliwości i ciekawsze, bardziej jakościowe prowadzenie działań, czy raczej zagrożenie, że w pewnym momencie rozwiązania tego typu zastąpią nas w pracy?

To nasze propozycje, ale na pewno znajdzie się ich dużo więcej. Znasz coś godnego polecenia? Daj znać w komentarzu!

O tym i o innych ciekawych tematach związanych z AI dowiesz się więcej z naszej transmisji na Facebooku z cyklu Okienko inmarketingowe już 26 stycznia 2023r.: https://www.facebook.com/events/852052532746698