Czasy, w których klasyczne formy komunikacji były wystarczające do zaistnienia firmy w świadomości klientów, odeszły bezpowrotnie. Musimy zwrócić uwagę na Internet i jego właściwie nieograniczone możliwości. Dlaczego? Wystarczy prosta obserwacja otaczających nas ludzi. Informacje, muzykę, filmy czy kontakt z naszymi znajomymi z całego świata mamy na wyciągnięcie ręki dzięki smartfonom. Dlaczego by tego nie wykorzystać? W poniższym tekście przedstawię Wam kilka powodów, dla których warto reklamować się w Internecie.

Każdy jest w Internecie

Jak już wspomniałem wyżej, Internet otacza nas z każdej strony. Smartfony, tablety, komputery to nie wszystko! Samochody, lodówki czy telewizory także dają nam możliwość korzystania z treści w Internecie. Pomyślcie, czy wśród swoich znajomych znajdziecie choć jedną osobę, które nie posiada konta na Facebooku, nie korzystała nigdy z wyszukiwarki Google lub nie założyła w życiu skrzynki mailowej? Szanse na to są bliskie zeru, dlatego warto być świadomym tego, jak wiele osób na co dzień korzysta z łącza internetowego.

W sieci decydujesz o tym, komu wyświetli się Twoja reklama

Klasyczne kanały komunikowania się z klientem nigdy nie pozwolą w tak dużym stopniu spersonalizować treści naszej reklamy. Nie da się ustawić billboardu w taki sposób, że zobaczą go tylko kobiety po 50 roku życia, albo młodzież szkolna. Jest to po prostu niemożliwe. W Internecie jest inaczej; korzystając reklam Google, na Facebook-u czy YouTube jesteś w stanie w bardzo dokładny sposób ustalić, ile ma lat osoba, która widzi Twój spot reklamowy, co lubi, czym się interesuje, a także gdzie mieszka i co planuje kupić w najbliższym czasie!

Reklama w Internecie jest bardziej efektywna

Ta kwestia łączy się bezpośrednio z tym, o czym mówiłem wyżej. Co zyskujemy dzięki takiej precyzji w wyświetlaniu reklam? Pieniądze! Nasze komunikaty docierają jedynie do osób, które potencjalnie mogą kupić nasz produkt, a dzięki temu nie marnujemy pieniędzy na tych, którzy i tak nigdy by do nas nie trafili. Idealnym przykładem, często przytaczanym w literaturze jest grupa kobiet w ciąży. Po co wyświetlać reklamę produktów, przeznaczonych dla przyszłych matek osobom, które nie spodziewają się dzieci? Dzięki reklamie w internecie możemy sprecyzować grupę odbiorców i trafić bezpośrednio do nich.

Czas to pieniądz, jego także warto oszczędzać

Systemy przygotowywania reklam w Internecie pozwalają na swobodną automatyzację procesów, które muszą zajść, aby kampania mogła zostać uruchomiona. W ramach naszych obowiązków pozostaje jedynie dostarczanie kolejnych treści i ewentualna optymalizacja działania reklamy.

Z tym wiąże się kolejna pozytywna cecha prowadzenia komunikacji w Internecie! Możliwość testowania i obserwowania wyników naszej reklamy “na żywo”. Dzięki temu możemy w każdej chwili próbować różnych rozwiązań, udoskonalać ją i sprawdzać, co pozytywnie wpływa na odzew nowych klientów.

Reklama w Internecie i kreatywność

Uruchomienie reklamy w Internecie pozwala także na dozę kreatywności i zabawy w procesie tworzenia wartości dla klienta. Różnorodność to słowo klucz! Można zastosować proste i estetyczne formy, a także intrygować i szokować. Klasyczne kanały komunikacji są mocno ograniczane i regulowane w wielu kwestiach.

Bardziej angażująca komunikacja

Internet daje nieznane dotąd możliwości bezpośredniego kontaktu z naszymi klientami! Tutaj każdy pojedynczy konsument może napisać do Ciebie bezpośrednio. Opinie są ogólnodostępne i w łatwy sposób możesz dowiedzieć się, co o Twoich produktach sądzą ich użytkownicy i potencjalni kupujący. Tutaj łatwo możesz zbudować społeczność związaną z Twoją marką. Pomoże Ci w tym między innymi język korzyści oraz inbound marketing.

Reklama w Internecie i łatwość obsługi

Obecnie dostępne systemy projektowania reklam wymagają trochę wysiłku, aby zacząć z nich korzystać, jednak nie można nie docenić ich intuicyjnego interfejsu. Dodatkowo zawsze, gdy czegoś nie umiesz zrobić samodzielnie, ogrom różnych poradników czeka, żeby Ci w tym pomóc.

Jeśli jednak chciałbyś zacząć reklamować swoją firmę w Internecie, ale ze względu na brak czasu potrzebujesz pomocy, chętnie pomożemy! Zapraszamy do kontaktu!